Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Консултации со венеролог

Консултацијата со венеролог е неопходност за секоја возрасна сексуално активна личност. Таквиот специјалист не само што ги проучува сексуално преносливите болести и дерматолошки проблеми, туку и ги дијагностицира и ги елиминира, пред-компонирање на индивидуалните тактики за третман за секој пациент. Но, неопходно е да се консултирате со венеролог, не само кога ќе се појават симптоми на венерични болести, туку и за профилактички цели. Ако се појават следните знаци, веднаш треба да се консултирате со венеролог за консултација:

  • појава на испуштање, често со непријатен мирис, од гениталиите;
  • чувство на чешање и горење за време на емисијата на урина, особено ако нагонот е почест;
  • нарушувања на менструалниот циклус;
  • манифестација на непријатност во форма на болка после или за време на сексуалниот однос;
  • болка во долниот дел на стомакот, особено кај жените;
  • образование на осип на кожата.

Можеби овие симптоми не се израз на сексуално преносливи болести, но во секој случај, кога тие првпат се појават, неопходно е да се консултирате со венеролог. Ако на време да се свртиме кон овој специјалист, може да избегнете појава на компликации од сексуално преносливи болести.

Сподели материјал:

Клиниките со активна служба "Консултации на венерологот" не беа пронајдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.