Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Хируршка стоматологија

Операции во стоматологијата
клиники не се пронајдени
Alveolektomiya во еден заб , ампутација корен , инцизија и дренажа на пародонтот апсцес , Hemisection заб , пополнување на коскената шуплина osteoplastic за слики , ексцизија на хипертрофични мукоза (еден заб) , киретажа бунари заб , шиење vikrilom , шиење струна , лигатура во стоматологијата , пластика френулум на горната усна , пластична хирургија на френулумот на јазикот , затворање на Синус, отворање на Синус , отстранување на шиење во стоматологијата , тампонада на забната дупка со јодофор , отстранување на бенигна новоформирана орална празнина , Отстранување на капакот на мудроста на забот , Отстранување на екзостоза во областа на еден заб , Издолжување на круната дел од забот , Елиминација на орална фистула со максиларниот синус , Хируршки третман на перикоронаритис , Цистектомија на стоматолошки цисти , Цистектомија со ресекција на врвот на коренот
Клиниките со активна услуга "Хируршка стоматологија" не беа пронајдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.