Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Пластична хирургија

Пластичната хирургија е наменета да ги елиминира различните дефекти и несовршености на било која површина на телото користејќи оперативна интервенција. Таквите операции може да бидат:

  • реконструктивна - овозможувајќи да се отстранат несовршеностите на ткивата или анатомските структури (органи), да се врати нивното нормално функционирање;
  • Естетички техники на пластична хирургија кои го подобруваат изгледот. Користејќи го овој пристап, многу луѓе имаат можност да ја продолжат својата младост, повторно да ја чувствуваат својата поранешна убавина, да заборават на лошите емоции за нивниот изглед и да го подобрат квалитетот на животот во поголем степен.

Општо земено, пластичната хирургија ги отстранува одредени дефекти, но неодамна има тенденција да се пренесе волумен на некои делови од телото со помош на импланти или трансплантација на телесни масти.

Многумина сакаат по оваа медицинска интервенција да нема видливи траги - лузни или лузни. Современата пластична хирургија може да го обезбеди ова, преку употреба на радио бранови или ласерско зрачење. Но, таквите техники не се секогаш ефикасни за да се ослободат од вишокот на маснотии или да го елиминираат дефектот на големи површини на кожата.

Сподели материјал:

Клиниките со активна услуга "Пластична хирургија" не беа пронајдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.