Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Гинекологија

Гинекологија е медицинско поле кое ја проучува структурата и разните болести на женскиот репродуктивен систем. Посебна група е гинекологија кај девојчиња и адолесценти, што го привлекува вниманието кон физиолошката структура, можните конгенитални абнормалности на структурата или болеста на репродуктивниот систем, почнувајќи од првиот роденден до осумнаесет години.

Осомничен развој на болести на гениталните органи може да биде кога жените имаат проблеми со емисијата на урина, може да почувствуваат непријатност во форма на горење или чешање, нарушување на циклусот и времетраењето на менструацијата, појава на чист или матно празнење, често придружено со непријатен мирис, силна болка во време или по секс. Овие симптоми се првиот знак за потребата да се консултирате со гинеколог.

Сподели материјал:

Дијагностика
клиники не се пронајдени
Инструментални студии
клиники не се пронајдени
Лабораториски тестови
клиники не се пронајдени
Ултразвук
клиники не се пронајдени
Третман
клиники не се пронајдени
Третман со бартолинитис
клиники не се пронајдени
Третман на матката
клиники не се пронајдени
Третман на додатоци
клиники не се пронајдени
Третман на грлото на матката
клиники не се пронајдени
Клиниките со активна услуга "Гинекологија" не се најдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.