Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Консултации со гастроентеролог

Консултација со гастроентеролог е неопходна за болести на дигестивниот тракт (црниот дроб, желудникот, панкреасот, цревата, хранопроводникот и слезината). Главните причини за разни нарушувања со овие органи се неухранетост, злоупотреба на штетни навики или хронични заболувања. Ако ги почувствувате првите симптоми, веднаш треба да се консултирате со лекар за гастроентеролог. Таквите знаци вклучуваат - израз на болка и тежина на врвот на абдоменот, надуеност и дијареа, постојано чувство на гадење и непријатен вкус во устата, кои се појавуваат во позадина на поткопување и металоиди, губење на апетитот и општа слабост на телото.

За време на консултација со лекарот, на пациентот треба да му се каже за сите непријатности и претходни болести. По целосен преглед, лекарот ќе пропише дополнителни тестови за крв и урина, како и ендоскопија и ултразвучни испитувања на уредот, со што ќе се утврди точната дијагноза и ќе се пропише најефективниот третман.

Сподели материјал:

Клиниките со активна услуга "Гастроентеролог консултации" не беа пронајдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.