Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Дерматологија

Дерматологија - поле на медицина која ја проучува структурата на кожата, ноктите и човечката коса, нормалното функционирање на мукозните мембрани. Исто така, специјалисти во оваа област се занимаваат со дијагностицирање и лекување на болести на овие анатомски структури. Навремено и целосно лекување ви овозможува целосно да се ослободите од:

  • акни;
  • ги победи габичните инфекции на горните и длабоките слоеви на кожата;
  • разни патолошки ефекти на скалпот, покриени со коса;
  • прекршување на интегритетот на ноктите.

Благодарение на најновите техники за елиминирање на неоплазмите кои го нарушуваат интегритетот на кожата, мал број на неизлечиви болести остануваат во дерматологијата. Често се користи - хемотерапија, ласерско зрачење и ултравиолетови. Овие методи, во комбинација со правилно составена исхрана, употребата на специјални креми и препарати, може да спасат лице дури и во напредните фази на разни дерматолошки заболувања.

Сподели материјал:

Третман на инфекции
клиники не се пронајдени
Отстранување на формации
клиники не се пронајдени
Криодеструктура
клиники не се пронајдени
Радио бранови метод
клиники не се пронајдени
Отстранување со атером
клиники не се пронајдени
Ласерско отстранување
клиники не се пронајдени
Хируршка ексцизија
клиники не се пронајдени
Електрокоагулација
клиники не се пронајдени
Отстранување на ангиоми , отстранување на базалис , отстранување на брадавици , отстранување на кетар , отстранување на кожата рогови , отстранување на ксантелазма , отстранување на липа , отстранување на милија , отстранување на пченка , отстранување на формации , отстранување на папиломи , отстранување на плодната брадавица , отстранување на тастатура , отстранување на молови ,
Клиниките со активна услуга "Дерматологија" не беа пронајдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.