Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Хируршки третман во андрологија

Андрологијата е наука која се занимава со дијагностицирање, лекување и превенција на патологии на машки генитални органи. Во исто време хируршката андрологија се занимава со хируршки третман на машките генитални патологии и естетска генитална хирургија.

Хируршки третман во андрологија е прикажан во различни случаи, како од медицински причини, така и од естетски. Најчести меѓу нив се:

Оперативната интервенција може да се врши на три начини - отворен, трансуретрален и мини-пристап. Операциите во андрологија се изведуваат и под локална анестезија и под општа анестезија, во зависност од сложеноста на постапката. Во исто време, лекарите прибегнуваат кон оперативни методи во случаи кога конзервативниот третман е неприфатлив или кога не го даде посакуваниот резултат.

Сподели материјал:

Вазорекција (стерилизација)
клиники не се пронајдени
Исклучување на циста на епидидимисот
клиники не се пронајдени
Корекција на кривината на пенисот
клиники не се пронајдени
Ласерска испарување на простатата
клиники не се пронајдени
Поделба на синехијална коска
клиники не се пронајдени
Проширување на уретрата
клиники не се пронајдени
Појангија варикоцелемија
клиники не се пронајдени
Отстранување на туѓи тела од пенисот
клиники не се пронајдени
Отстранување на атероми
клиники не се пронајдени
Отстранување на тестисите
клиники не се пронајдени
Пенисот се продолжува
клиники не се пронајдени
Пенис задебелување
клиники не се пронајдени
Circumisio (обрезание)
клиники не се пронајдени
Клиниките со активна услуга "Оперативен третман во андрологија" не беа пронајдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.