Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Конзервативен третман во андрологија

Конзервативниот третман во андрологија се користи во тек на хронични или акутни воспалителни процеси на машките гениталии, во случај на бенигни или малигни неоплазми, како и разни нарушувања на сексуалната природа и машката неплодност . Кога соодветно се избира тактика, терапијата води до сто проценти закрепнување и нема здравствени ефекти (како што се извршуваат операции). Конзервативната терапија ги вклучува следните третмани:

  • терапија со лекови - антимикробна, хормонална, антивирусна и зајакнување на имунолошкиот систем. Може да се зема во облик на пилула или директно да се инјектира во пенисот;
  • физиотерапија - третман на овој начин вклучува употреба на струја, електрофореза, вакуумни уреди;
  • инјекција на раствор со лекови;
  • користат микрокредити;
  • психотерапија - врз основа на консултации со специјалисти како психолог или сексолог ;
  • третман во санаториум услови.

Сподели материјал:

Тестостерон Ниво Корекција
клиники не се пронајдени
Третман на аденом на простатата
клиники не се пронајдени
Машки неплодни третмани
клиники не се пронајдени
Третман на акутен простатит
клиники не се пронајдени
Третман на акутен епидидимо-орхит
клиники не се пронајдени
Третман на предвремена ејакулација
клиники не се пронајдени
Третман на хроничен простатит
клиники не се пронајдени
Третман на хроничен епидидимо-орхит
клиники не се пронајдени
Клиниките со активна услуга "Конзервативен третман во андрологија" не беа пронајдени. Веќе работиме за да го надминеме ова.
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.