Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Пенливи отпуштања

Многу изобилен и воден излив на ситно-пенлив тип, сиво-зелен, жолтеникав или бел, во некои случаи кои содржат крвни ленти, се речиси непроменет придружник на болест како трихомонијаза (трихомонијаза). Мирисот што ги придружува таквите секрети (гнило) е предизвикан од биохемиските карактеристики на Trichomonas.

Белите пенливи секрети, исто така, може да укажуваат на некои други инфективни или воспалителни болести, особено може да биде бактериска вагиноза, вагинитис или кандидијаза. Дополнително, ваквите секрети може да бидат придружени со појава на болка во болка, означена во долниот дел на стомакот, чешање на надворешните генитални органи, горење, а последниот симптом често го придружува сексуалниот однос и мокрењето.

Сподели го овој напис:

"Ослободување од пена" се забележува кај болести:

Јариска дисфункција - повреда на хормоналната функција на репродуктивниот систем. Ова нарушување често се развива на позадината на нарушувањата во ендокриниот систем, како и воспаление кај внатрешните женски генитални органи. Најголема опасност е тоа што оваријската дисфункција може да предизвика рак на дојка, па дури и неплодност.

...

Трихомонијазата (трихомонијаза) е воспалителна болест во која влијае на урогениталниот систем на мажи и жени. Тоа предизвикува појава на вагината Трихомонас, дејствувајќи како наједноставна - тоа не е микроба, туку едноклеточно суштество. Трихомонијазата, чија симптоми се предизвикани од ова суштество, за разлика од микробите, е повеќе прилагодена на условите на животната средина на телото, како и на обиди да се влијае врз него со антимикробните лекови.

...
Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.