Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Биохемиската анализа на крвта е најпопуларен и ефективен дијагностички метод. Таквото истражување е во широка побарувачка не само кај лекарите, туку и кај пациентите. Со правилно толкување на анализата, можно е да се детектираат разни патологии во рана фаза, со што се прави успешен третман.

Општиот крвен преглед е вид на дијагноза во која е можно да се открие причината за формирање на специфични симптоми. За да се спроведе оваа постапка, лекарот зема крв од прст или вена. Ваквата дијагноза не подразбира каква било подготовка, единственото нешто што не може да се направи кога ќе одите за да направите анализа е да јадете.

Уринализата е специфичен тип на дијагноза која ви овозможува да го одредите присуството на одредена болест. Информациите добиени за време на проучувањето на биоматеријалот се многу корисни за лекарот. Зошто? Со урината се ослободуваат разни токсични супстанции во крвта, соли, органски компоненти и клеточни елементи се раствораат во неа. При проучувањето на составот на урина, можно е да се утврди состојбата на имуниот систем, бубрезите, срцето и крвните садови.

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.