Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Насмевката на која сите сонуваат

Секој човек сонува за прекрасна Холивудска насмевка. Меѓународниот медицински центар "Petrovskie Vorota" е подготвен да ви помогне да се постигне ова. Не ја пропуштајте оваа одлична можност! Промотивна понуда, само на крајот на 2015 година, центарот "Petrovskie Vorota" ќе ви помогне да заштедите 9990 рубли!

Повикајте токму сега и користете ја нашата услуга - дијагностицирање и чистење на забите за само 4400 рубли !

Многумина ќе научат за стоматолошки проблеми кога е предоцна. Присуството на лош здив, оцрнување на забите, болни сензации додека јаде, остра болка без очигледна причина и зголемена чувствителност на забите се знаци на длабоки кариеси. Редовните посети на стоматологот ќе ви помогнат навреме да ги идентификувате проблемите поврзани со забите и да го спречите нивното понатамошно развивање.

Најдобар начин да се спречи расипување на забите е професионалното чистење на забите. Црниот чај, кафето, скроб, храната богата со јаглени хидрати и пушењето, придонесуваат за формирање на плака, а со тоа се развиваат стотици милијарди бактерии во устата. Ефектите на плакањето - кариес, крварење од непцата, а во подоцнежните фази - губење на забите. Дома, користејќи само четка и паста за заби, невозможно е целосно да се ослободиме од плаката. За да избегнете негативни ефекти врз вашето здравје, треба да организирате постапка за четкање на забите во стоматолошката канцеларија на секои шест месеци.

Дали сакате да бидете во можност да се насмевнете без да се двоумите и да ги натерате другите да се насмеат? Потоа, повикајте го Интернационалниот медицински центар Петровски Ворота токму сега и закажете состанок! Кога ќе дојдете кај нас, исто така можете слободно да добивате совет од лекар, затоа што ние се грижиме за вашето здравје.

Вие не верувате дека можете да добиете стручна и темелна нега на лекар, без да ги дадете последните пари за тоа? Центарот "Петар Порта" ќе го уништи овој стереотип. Дајте ја својата Нова Година насмевка на вашите соништа!

Сподели го овој напис:

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Висококвалитетно поставување на соопштенија за печатот
на комерцијална основа
Дознајте ги условите за сместување
Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .