Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Радиотерапијата по операцијата на ракот на дојката се намали на 1 сесија - ново достигнување од израелските лекари

Тековни истражувања од медицинскиот персонал Во Израел, заедно со медицинската група Израел и опремата Интрабеам, тие можеа да докажат дека по отстранувањето на канцерогениот тумор на градите, тоа ќе биде можно само со една постапка за хемотерапија. Покрај тоа, неговото времетраење нема да надмине 1,5 часа. Презентираната техника е исклучително неопходна за луѓето кои живеат далеку од центарот за рак и не можат да си дозволат таков долг, скап живот. Така, тие не само што може да заштедат при сместување, туку и да го намалат времетраењето на терапијата.

Откако пациентите биле подложени на операција за отстранување на канцероген тумор на дојката, хемотерапијата била сметана за најтешка процедура. Овие постојани исцрпувачки манипулации траеле до 2 месеци. Тоа е зошто многу луѓе кои живеат во пустината, не можат да си дозволат таков третман.

Денес не е неопходно да се мачите со овие досадни процедури. Само 20-25 минути е доволно за да се изврши зрачењето дури и за време на операцијата. За овие цели, користете го уредот Intrabeam. На оваа терапија е завршена и пациентот може да оди дома. Таквата манипулација е веќе во голема побарувачка, бидејќи успеа да ја стекне довербата на многу пациенти.

Употребата на "Интрабим" сè уште се карактеризира со безбеден метод, што не е класична верзија. Во овој случај, целата града не е изложена на зрачење, туку на погодената област. Така, здравото ткиво е целосно непроменето. Воведувањето на уредот се јавува во градите и се испраќа директно до областа на ракот, така што зрачењето може да биде прецизно фокусирано.

Оперативната интервенција со воведувањето на презентираниот уред се изведува во израелската клиника "Асута". Опремата е препознаена како најиновативна во третманот на ракот на дојката. Дозволено е да се користи уредот за неоплазми не повеќе од 2 см, па дури и во ситуации кога туморот не е метастазиран. Ваквите знаци се карактеристични за туморите на дојката кај пациенти на возраст од 50 години и постари.

Можете да добиете бесплатна консултација од медицинските координатори Медицински Израел група преку апликацијата на веб-сајтот http://medical-israel-group.com или контактите подолу.

Контакт "Медицински Израел група" во Израел

Тел Авив 6971005, Хабарел, 3, Рамат Хачајал, канцеларија 28
+972 (54) 720-41-53, +972 (52) 343-77-30, +972 (72) 250-91-22 (Факс)

Сподели го овој напис:

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Висококвалитетно поставување на соопштенија за печатот
на комерцијална основа
Дознајте ги условите за сместување
Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .