Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

"Визин" во борбата против алергиски конјуктивитис

Црвенилото, чешањето и отекувањето на очите може да го прекинат активниот ритам на вашиот живот. Консултантите од мрежата на Фабриката Пани знаат како брзо, ефикасно и трајно да се ослободат од досадни симптоми.

Алергиските реакции кај луѓето може да се појават во скоро сите физички или хемиски агенси во овој свет. Еден од најчестите симптоми на алергија е алергискиот конјуктивитис. Нејзини главни симптоми се црвенило, кинење, чешање и отекување на окото. Самиот по себе, овој тип на конјуктивитис не е опасен за око, туку само создава непријатност за секојдневниот живот на една личност, но може да се развијат повеќе сериозни воспалителни болести на окото и околните ткива.

За брзо отстранување на симптомите на алергиски конјуктивитис, се користат капки за очи со изразен вазоконстриктивен ефект.

"Визин" совршено се справува со алергиски конјуктивитис и иритација на окото по физички или хемиски агенси (чад, прашина, козметика со слаб квалитет или контактни леќи).

"Визин" - избор број 1
во борбата против алергијата
конјунктивитис

" Визин " се однесува на група антиалергични капки за очи. Главната активна состојка на лекот е тетризолин, кој има вазоконстриктор и, соодветно, ефект против едемот. Приемот "Визин" веднаш ја елиминира васкуларната мрежа на окото, го намалува интраокуларниот притисок со намалување на отокот и им овозможува на очите да се "релаксираат".

Времетраењето на ефектот на капки трае од 4 до 8 часа. Во текот на денот, лекот може да се употребува до 3 пати, но не се препорачува да се користи повеќе од 4 дена по ред.

Несаканите ефекти на лекот главно се должат на индивидуалната чувствителност на тетризолин. "Визин" е строго забрането за употреба кај пациенти со прекумерно сушење на околната мембрана и глауком. Лекот не се препорачува за бремени жени, доилки и деца под две години. Лекот не може да се користи на контактните леќи.

Ако се сомневате дека се развиени несакани реакции - недостаток на ефект на лекот, болка и горење во окото, "нејасна" визија - веднаш треба да престанете да го користите лекот и да контактирате со офталмолог.

За повеќе информации во врска со упатствата за визинските капки за очи, како и да ги купите по пристапна цена, ве молиме посетете ја фармата ПАНИ.

Сподели го овој напис:

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Висококвалитетно поставување на соопштенија за печатот
на комерцијална основа
Дознајте ги условите за сместување
Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .