Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Научниците создадоа иновативна облека за оние кои сакаат да изгубат тежина

Славата на новото откритие му припаѓа на канадските експерти. Тие понудија оригинален начин да се ослободат од вишокот килограми. Не бара исцрпни диети и часови по фитнес часови. Значи, за да не ја броете секоја калорија што ја јаде, треба само да купите и постојано да носите посебна облека. Таа ќе ви помогне да изгубите тежина. Процесот на губење на тежината ќе продолжи дури и во текот на ноќта, за време на спиењето.

Облека за таков револуционерен начин на губење на тежината ќе се состои од два елементи:

  • специјален елек;
  • влошки за чевли.

Овие елементи ќе ви помогнат да го внесете вашето тело во потребната заблуда, сугерирајќи му дека телото е многу студено. Како што знаете, во овој случај почнува интензивното затоплување на телото и, како резултат на тоа, калории се изгорени. Но, ни треба! Научно, новата облека ќе го забрза метаболичкиот процес. Креаторот на новата линија за облека е Адам Паулин. Тој беше спортист. На брендот му беше дадено името Thin Ice.

Тестовите на новата линија на иновативни алишта покажаа дека е можно да се ослободат од 1000 калории дневно. Облеката користи специјални елементи за ладење на Peltier. Доаѓајќи во контакт со кожата, ладилникот сигнализира на термички рецептори команда за загревање на телото. Моќните елементи ќе се изведуваат од специјални батерии. Производителите тврдат дека нема да има непријатност при носење облека за слабеење. Не сите гради и целата нога, туку само делови од него, ќе бидат стимулирани. Адам Паулин е оптимист во врска со неговиот иновативен проект. Во целост оди на наплата на средства за нејзино спроведување. Денес можете да резервирате производи. Неговата цена е 99 долари.

Сподели го овој напис:

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .