Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Докторите од Јакут ќе разговараат за тоа како да се спречи вишокот килограми

На 20 август, во 3 часот попладне, во медицинската клиника на НЕФУ ќе се одржи средба, на која ќе присуствуваат жителите и гостите на Јакутск, како и лекарите. Тие ќе предаваат на публиката за недостатоците на вишокот килограми и ќе ви кажат како да се ослободите од неа. Веста со соодветниот текст беше отпечатена во редакцијата на НЕФУ.

Како што изјави Марија Местникова на публиката, според информациите од центарот за здрава исхрана, Руската Федерација се рангираше на 4-то место во светот во бројот на луѓе кои се дебели и имаат само дебелина. Масното ткиво се акумулира во човечкото тело поради снабдување со слаб квалитет и масна храна и недоволна количина на физичка активност, заедно со седечка работа. Лекарите се задоволни што неодамна се повеќе и повеќе Руси почнуваат да водат здрав начин на живот. Сепак, не може да се грижи дека, заедно со желбата на граѓаните да изгледаат добро, се појави сомнително средство за губење на тежината и тренерите кои немаат специјализирано спортско образование што ги нудат.

Психолозите и тренерите на спортскиот клуб ќе им кажат на присутните за метаболизмот, начините на справување со дебелината, за придобивките и штетите на храната и навиките за јадење. Според еден од истражувачите во болницата, секој има право да знае како да се надмине вишокот килограми без да му наштети на здравјето и да не оди на скапи процедури. Покрај тоа, клиниката им дава можност на сите да добијат препораки за нормализирање на тежината на платени консултации. Лекарот ќе ја земе анализата на пациентот и ќе дознае колку е сериозен проблемот со прекумерна тежина, а потоа изберете диета, земајќи ги предвид резултатите од тестовите и човечките карактеристики.

Сподели го овој напис:

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .