Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Првиот човек кој родил матка во светот

Пред неколку години, светот беше шокиран од веста дека човекот не само што можел да забремени и да издржи, туку и да роди деца. Томас Бити, од градот Феникс, Аризона, роди тројки. После тоа, момчето не сакаше да продолжи да се занимава со подобрување на демографската состојба во земјата и одлучи за хистеректомија (намалување на матката). Тој рече дека повеќе нема да му треба овој женски генитален орган, бидејќи имал жена која би била подготвена да забремени и да го носи своето четврто дете.

Томас е роден како девојче, но никогаш не се чувствувал како неа. Лекарите забележуваат дека таквите разлики во развојот, воопшто, не се невообичаени. Кога девојчето израснало, таа одлучила за операција на вештачки промени во сексот, која се случила во 2003 година. Таа почна да личи на човек, земајќи машки хормони. Во исто време, женските органи на Тома продолжија да работат, што му овозможило да забремени и да роди уште неколку деца одеднаш.

Денес, 42-американски се населиле и мислат да ја префрлат одговорноста за раѓањето на децата на неговата сопруга. Тој наведува дека веќе го чека четвртото новороденче. Тома предвиде сè: неговите два ембриони се замрзнати во посебна банка, а нивното присуство ќе им овозможи на семејството да го спроведува ИВФ кога сакаат. По отстранувањето на матката, жител на Феникс планира да се ослободи од јајниците. Тој наведува дека нема да може да ја извршува функцијата на раѓање, бидејќи лекарите го направиле пенисот.

Потсетиме денес хирурзите можат да вршат операции за промена на женскиот на машкиот и обратно. Истовремено, токму преобразбата на една жена во човек што се смета за посложена интервенција, бидејќи со себе носи покомплицирани хируршки трансформации. Идниот човек ќе ги отстрани млечните жлезди и ќе го исправи обликот на брадавиците, ќе ја отстрани или затвора вагината со матката, јајниците и фалопиевите туби.

Сподели го овој напис:

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .