Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Клиниката Nearmedic во Алтуфево

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Псков, 9, бул. 1
Близина на метро :
Алтуфево
Дијагностички центар : Да

Мултидисциплинарна медицинска установа. Обезбедува целосен опсег на услуги за дијагностицирање, лекување и превенција на разни болести. Постои претходна регистрација за консултација и дијагноза. Се наоѓа во близина на метро станицата Алтуфево.

Дијагностички услуги

1000 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката Nearmedic во Алтуфево
Дијагноза:
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
4400 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката Nearmedic во Алтуфево
Дијагноза:
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ехокардиографија (ехокардиографија) 3100 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката Nearmedic во Алтуфево
Дијагноза: Ехокардиографија (ехокардиографија)
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на панкреасот 1400 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката Nearmedic во Алтуфево
Дијагноза: Ултразвук на панкреасот
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на слезината 1000 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката Nearmedic во Алтуфево
Дијагноза: Ултразвук на слезината
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Сите дијагностички услуги на клиниката "Клиниката Nearmedic во Алтуфиево"

Во "Клиниката Nearmedic во Altufevo" одете на лекар

Александр Иванович Герадев Александар Иванович
Masseuse
Наталья Валерьевна Коткина Наталия Валериевна
Физиотерапевт
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Ивановска, 23
Клиниката обезбедува широк спектар на услуги во областа на дијагностицирање и лекување на разни болести. Се применува хомеопатски третман. Се наоѓа во близина на метрото Тимирязевскаја. Експертите добиваат со назначување. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Gamalei, 18
Медицински центар NEARMEDIK Shchukinskaya е мултидисциплинарна медицинска установа. Испитувањето на пациентите се врши на најновата опрема. Високо квалификувани специјалисти добиваат со назначување. Можете да стигнете до клиниката со јавен превоз од станицата. м. Шукинскаја (пат број 100). ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, Маршал Жуков авенија, 38, бул. 1
Мултидисциплинарна клиника мрежа NEARMEDIK. Постои можност за лекување во болнички услови. Дијагностичката лабораторија е опремена со модерна опрема. Постои одделот за естетска медицина. Се наоѓа на 5 минути возење од станицата. м Полежаевская. Можни се тестови дома. Назначувањата се прават секојдневно. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Маросика, 6-8, стр.4
Модерни медицински центар кој обезбедува услуги во областа на гинекологија, урологија, терапија, клиничка лабораториска дијагностика и сл. Обезбедена е можност за хоспитализиран третман. Домашни анализи за возрасни и деца. Се наоѓа во непосредна близина на метро. Приемот е само со закажување. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 519-36-32
Адреса : Москва, 2-ти Боткински проспект, 8
Мултидисциплинарниот медицински центар нуди широк спектар на услуги од консултации за спречување на разни болести на возрасните. Можно е да се направи анкета со контраст. Можете да отидете таму со јавен превоз од метро станици Беговаја и Динамо. Постојат попусти и специјални понуди. Можен заминување мед. сестри дома за собирање анализи. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-26-94
Адреса : Москва, Варшавски автопат, 32
Клиниката за мрежата на медицински центри Nearmedic на Варшавскиот автопат. Лекарите прифаќаат: алерголог, гастроентеролог, гинеколог, дерматолог, невролог, офтамолог и други. Постои дијагностичка лабораторија. Во медицинскиот центар може да помине 3D / 4D ултразвук. Се наоѓа во близина на станицата. м. Нагатинская. Регистрацијата за прием е од 8:00. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-20-86
Адреса : Москва, ул. Grizodubova, 4, Bldg. 3
Клиника за современа козметологија. Нуди услуги во областа на убавината и естетската медицина. Во клиниката, можете да поминат низ процедурите за подмладување на хардвер, обликување на телото, фото епилација, вакуумска липосукција и лимфна дренажна масажа. Се наоѓа во близина на станицата. м Полежаевская. Отворете дневно од 10:00 до 22:00 часот. ...

Специјалисти од лекарите на клиниката : акушер, гинеколог, дерматолог, кардиолог, козметичар, невролог, терапевт, уролог, ендокринолог, специјалист за ултразвук, терапевт за масажа, физиотерапевт

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, Москва автопат, 23/5
Отстранување : 3276 метри
Адреса : бул. Бескудниковски, 20, бул. 5
Отстранување : 4514 метри
Адреса : Москва, Алтуфевское ш., Д. 48, корп. 2
Бришење : 4012 метри
Адреса : бул. Бескудниковски, 2, бул. 1
Отстранување : 5435 метри
Адреса : Москва, ул. Ново, д.2
Отстранување : 4469 метри
Адреса : Москва, ул. Лескова, 11А
Отстранување : 3576 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.