Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

NEARMED клиника на Кина-град

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Маросика, 6-8, стр.4
Близина на метро :
Град во Кина
Работно време : Пон-Пет 8: 00-21: 00, Саб-Не 9: 00-15: 00

Модерни медицински центар кој обезбедува услуги во областа на гинекологија, урологија, терапија, клиничка лабораториска дијагностика и сл. Обезбедена е можност за хоспитализиран третман. Домашни анализи за возрасни и деца. Се наоѓа во непосредна близина на метро. Приемот е само со закажување.

Во "NEARMEDIC Клиниката за Кина град" побарајте лекар

Фатима Султанбековна Џиова Фатима Султанбековна
Окулист (офталмолог)
Ирина Витальевна Каткова Ирина Виталевна
Акушер, гинеколог, гинеколог-ендокринолог
Олег Викторович Кудряшов Олег Викторович
Пластичен хирург, хирург
Наталья Владимировна Мусаелова Наталия Владимировна
Венеролог, дерматолог, козметичар
Сергей Николаевич Бобров Сергеј Николаевич
ENT (отоларинголог)
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Ивановска, 23
Клиниката обезбедува широк спектар на услуги во областа на дијагностицирање и лекување на разни болести. Се применува хомеопатски третман. Се наоѓа во близина на метрото Тимирязевскаја. Експертите добиваат со назначување. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Gamalei, 18
Медицински центар NEARMEDIK Shchukinskaya е мултидисциплинарна медицинска установа. Испитувањето на пациентите се врши на најновата опрема. Високо квалификувани специјалисти добиваат со назначување. Можете да стигнете до клиниката со јавен превоз од станицата. м. Шукинскаја (пат број 100). ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, Маршал Жуков авенија, 38, бул. 1
Мултидисциплинарна клиника мрежа NEARMEDIK. Постои можност за лекување во болнички услови. Дијагностичката лабораторија е опремена со модерна опрема. Постои одделот за естетска медицина. Се наоѓа на 5 минути возење од станицата. м Полежаевская. Можни се тестови дома. Назначувањата се прават секојдневно. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Псков, 9, бул. 1
Мултидисциплинарна медицинска установа. Обезбедува целосен опсег на услуги за дијагностицирање, лекување и превенција на разни болести. Постои претходна регистрација за консултација и дијагноза. Се наоѓа во близина на метро станицата Алтуфево. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 519-36-32
Адреса : Москва, 2-ти Боткински проспект, 8
Мултидисциплинарниот медицински центар нуди широк спектар на услуги од консултации за спречување на разни болести на возрасните. Можно е да се направи анкета со контраст. Можете да отидете таму со јавен превоз од метро станици Беговаја и Динамо. Постојат попусти и специјални понуди. Можен заминување мед. сестри дома за собирање анализи. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-26-94
Адреса : Москва, Варшавски автопат, 32
Клиниката за мрежата на медицински центри Nearmedic на Варшавскиот автопат. Лекарите прифаќаат: алерголог, гастроентеролог, гинеколог, дерматолог, невролог, офтамолог и други. Постои дијагностичка лабораторија. Во медицинскиот центар може да помине 3D / 4D ултразвук. Се наоѓа во близина на станицата. м. Нагатинская. Регистрацијата за прием е од 8:00. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-20-86
Адреса : Москва, ул. Grizodubova, 4, Bldg. 3
Клиника за современа козметологија. Нуди услуги во областа на убавината и естетската медицина. Во клиниката, можете да поминат низ процедурите за подмладување на хардвер, обликување на телото, фото епилација, вакуумска липосукција и лимфна дренажна масажа. Се наоѓа во близина на станицата. м Полежаевская. Отворете дневно од 10:00 до 22:00 часот. ...

Специјализации на лекарите на клиниката : акушер, анерголог, андролог, гастроентеролог, гинеколог, дерматолог, нутриционист, кардиолог, козметичар, ENT (отоларинголог), мамулолог, рачен терапевт, невролог, онколог, ортопедолог, офталмолог, оптолог и специјалист , Стоматолог, терапевт, трихолог, уролог, флеболог, хирург, ендокринолог, специјалист за ултразвук, терапевт за масажа, пулмолог, говорник, имунолог, анестезиолог, физиотерапевт, остеопат, рефлексолог, генетичар

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, ул. Maroseyka, 10/1, стр.3
Отстранување : 133 метри
Адреса : Москва, ул. Мароеска, 2/15, стр.1
Бришење : 182 метри
Адреса : Москва, Кривоколенски Лејн, 10, бул
Отстранување : 441 метри
Адреса : Москва, Архангелски пер., Д. 15, стр.3
Отстранување : 621 метри
Адреса : Москва, ул . Мали Ивановски, 6, бул
Отстранување : 559 метри
Адреса : бул. Чистопрудный, 12, бул. 2, канцеларија 11
Отстранување : 604 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.