Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Клиниката NEARMEDIK Polezhaevskaya

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, Маршал Жуков авенија, 38, бул. 1
Близина на метро :
Polezhaevskaya
Работно време : Пон-Пет 8: 00-21: 00
Дијагностички центар : Да

Мултидисциплинарна клиника мрежа NEARMEDIK. Постои можност за лекување во болнички услови. Дијагностичката лабораторија е опремена со модерна опрема. Постои одделот за естетска медицина. Се наоѓа на 5 минути возење од станицата. м Полежаевская. Можни се тестови дома. Назначувањата се прават секојдневно.

Дијагностички услуги

3D ултразвук 3850 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката NEARMEDIK Polezhaevskaya
Дијагноза: 3D ултразвук
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ехокардиографија (ехокардиографија) 3100 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката NEARMEDIK Polezhaevskaya
Дијагноза: Ехокардиографија (ехокардиографија)
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Гастроскопија 2900 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката NEARMEDIK Polezhaevskaya
Дијагноза: Гастроскопија
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
4D ултразвук 3850 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката NEARMEDIK Polezhaevskaya
Дијагноза: 4D ултразвук
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на слезината 1000 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиниката NEARMEDIK Polezhaevskaya
Дијагноза: Ултразвук на слезината
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Сите дијагностички услуги на клиниката "Клиника НЕАРМЕДИК на Полезжаевска"

Во "Клиниката NEARMEDIK на Polezhaevskaya" земете лекар

Лидия Александровна Бирюкова Лидия Александровна
Педијатар
Венеролог, дерматолог, козметичар
Сергей Михайлович Германски Сергеј Михајлович
ENT (отоларинголог)
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Ивановска, 23
Клиниката обезбедува широк спектар на услуги во областа на дијагностицирање и лекување на разни болести. Се применува хомеопатски третман. Се наоѓа во близина на метрото Тимирязевскаја. Експертите добиваат со назначување. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Gamalei, 18
Медицински центар NEARMEDIK Shchukinskaya е мултидисциплинарна медицинска установа. Испитувањето на пациентите се врши на најновата опрема. Високо квалификувани специјалисти добиваат со назначување. Можете да стигнете до клиниката со јавен превоз од станицата. м. Шукинскаја (пат број 100). ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Маросика, 6-8, стр.4
Модерни медицински центар кој обезбедува услуги во областа на гинекологија, урологија, терапија, клиничка лабораториска дијагностика и сл. Обезбедена е можност за хоспитализиран третман. Домашни анализи за возрасни и деца. Се наоѓа во непосредна близина на метро. Приемот е само со закажување. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Псков, 9, бул. 1
Мултидисциплинарна медицинска установа. Обезбедува целосен опсег на услуги за дијагностицирање, лекување и превенција на разни болести. Постои претходна регистрација за консултација и дијагноза. Се наоѓа во близина на метро станицата Алтуфево. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 519-36-32
Адреса : Москва, 2-ти Боткински проспект, 8
Мултидисциплинарниот медицински центар нуди широк спектар на услуги од консултации за спречување на разни болести на возрасните. Можно е да се направи анкета со контраст. Можете да отидете таму со јавен превоз од метро станици Беговаја и Динамо. Постојат попусти и специјални понуди. Можен заминување мед. сестри дома за собирање анализи. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-26-94
Адреса : Москва, Варшавски автопат, 32
Клиниката за мрежата на медицински центри Nearmedic на Варшавскиот автопат. Лекарите прифаќаат: алерголог, гастроентеролог, гинеколог, дерматолог, невролог, офтамолог и други. Постои дијагностичка лабораторија. Во медицинскиот центар може да помине 3D / 4D ултразвук. Се наоѓа во близина на станицата. м. Нагатинская. Регистрацијата за прием е од 8:00. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-20-86
Адреса : Москва, ул. Grizodubova, 4, Bldg. 3
Клиника за современа козметологија. Нуди услуги во областа на убавината и естетската медицина. Во клиниката, можете да поминат низ процедурите за подмладување на хардвер, обликување на телото, фото епилација, вакуумска липосукција и лимфна дренажна масажа. Се наоѓа во близина на станицата. м Полежаевская. Отворете дневно од 10:00 до 22:00 часот. ...

Специјалитети Клиниката Лекарите: акушер, алерголог, венеролог, гастроентерохепатологија, гинекологија, дерматологија, кардиологија, козметологијата, ОРЛ (otolaryngologist) Mammolog, неврологија, онкологија, ортопедија, офталмолог (очен лекар), педијатар, терапевтот, психијатар, стоматолог, терапевт, уролог, Хирург, ендокринолог, проктолог, специјалист за ултразвук, терапевт за масажа, говорник, имунолог, анестезиолог, физиотерапевт, хирудотерапевт

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, 13, бул. Генерал Карбышева, бул. 1
Отстранување : 515 метри
Адреса : Москва, ул. Салама-Адил, 7
Отстранување : 525 метри
Адреса : Москва, ул. Салам Адил, 2/44
Отстранување : 698 метри
Адреса : Москва, ул. Mnevniki, 13, блок 1
Отстранување : 925 метри
Адреса : Москва, ул . Маршал Жуков, д. 59
Отстранување : 874 метри
Адреса : Москва, ул. Mnevniki, 6
Отстранување : 1637 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.