Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Клима за NEARMED на Тимирязевскаја

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Ивановска, 23
Близина на метро :
Тимирязевская
Работно време : Пон-Пет 8: 00-21: 00, Саб-Не 9: 00-15: 00

Клиниката обезбедува широк спектар на услуги во областа на дијагностицирање и лекување на разни болести. Се применува хомеопатски третман. Се наоѓа во близина на метрото Тимирязевскаја. Експертите добиваат со назначување.

Во "NEARMEDIC Клиниката на Тимирязевскаја" појдете на лекар

Евгений Юрьевич Хромченко Евгениј Юрьевич
Терапевт
Мария Владимировна Фоминых Мария Владимировна
Алергија, имунолог
Татьяна Константиновна Навроцкая Татяна Константиновна
Ултразвук специјалист
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Gamalei, 18
Медицински центар NEARMEDIK Shchukinskaya е мултидисциплинарна медицинска установа. Испитувањето на пациентите се врши на најновата опрема. Високо квалификувани специјалисти добиваат со назначување. Можете да стигнете до клиниката со јавен превоз од станицата. м. Шукинскаја (пат број 100). ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, Маршал Жуков авенија, 38, бул. 1
Мултидисциплинарна клиника мрежа NEARMEDIK. Постои можност за лекување во болнички услови. Дијагностичката лабораторија е опремена со модерна опрема. Постои одделот за естетска медицина. Се наоѓа на 5 минути возење од станицата. м Полежаевская. Можни се тестови дома. Назначувањата се прават секојдневно. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Маросика, 6-8, стр.4
Модерни медицински центар кој обезбедува услуги во областа на гинекологија, урологија, терапија, клиничка лабораториска дијагностика и сл. Обезбедена е можност за хоспитализиран третман. Домашни анализи за возрасни и деца. Се наоѓа во непосредна близина на метро. Приемот е само со закажување. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-63
Адреса : Москва, ул. Псков, 9, бул. 1
Мултидисциплинарна медицинска установа. Обезбедува целосен опсег на услуги за дијагностицирање, лекување и превенција на разни болести. Постои претходна регистрација за консултација и дијагноза. Се наоѓа во близина на метро станицата Алтуфево. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 519-36-32
Адреса : Москва, 2-ти Боткински проспект, 8
Мултидисциплинарниот медицински центар нуди широк спектар на услуги од консултации за спречување на разни болести на возрасните. Можно е да се направи анкета со контраст. Можете да отидете таму со јавен превоз од метро станици Беговаја и Динамо. Постојат попусти и специјални понуди. Можен заминување мед. сестри дома за собирање анализи. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-26-94
Адреса : Москва, Варшавски автопат, 32
Клиниката за мрежата на медицински центри Nearmedic на Варшавскиот автопат. Лекарите прифаќаат: алерголог, гастроентеролог, гинеколог, дерматолог, невролог, офтамолог и други. Постои дијагностичка лабораторија. Во медицинскиот центар може да помине 3D / 4D ултразвук. Се наоѓа во близина на станицата. м. Нагатинская. Регистрацијата за прием е од 8:00. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-20-86
Адреса : Москва, ул. Grizodubova, 4, Bldg. 3
Клиника за современа козметологија. Нуди услуги во областа на убавината и естетската медицина. Во клиниката, можете да поминат низ процедурите за подмладување на хардвер, обликување на телото, фото епилација, вакуумска липосукција и лимфна дренажна масажа. Се наоѓа во близина на станицата. м Полежаевская. Отворете дневно од 10:00 до 22:00 часот. ...

Специјалисти од лекарите на клиниката : акушер, алерголог, ветеринар, гастроентеролог, гинеколог, дерматолог, кардиолог, козметичар, ЕНТ (отоларинголог), мамулолог, невролог, офталмолог, педијатар, стоматолог, терапевт, уролог, хирург, хирург, хирург, хирург, офталмолог Специјалист, терапевт за масажа, говорник, имунолог, физиотерапевт, рефлексолог, кинезиолог, епилептолог

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, ул. Yablochkova, 21, Bldg. 3
Отстранување : 541 метри
Адреса : Москва, ул. Костякова, 10
Отстранување : 983 метри
Адреса : Москва, ул. Фонвизин, д. 14
Отстранување : 1220 метри
Адреса : Москва, ул. Б. Марфинскаја, 4
Отстранување : 1746 метри
Адреса : Москва, ул. Бутырска, 53, бул. 3
Отстранување : 2566 метри
Адреса : Москва, ул. Bolshaya Marfinskaya, 4, Bldg. 3
Отстранување : 1701 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.