Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Тој луксузни клиники Таганскаја

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-13
Адреса : Москва, ул. Воронцовска, д. 8, стр.6
Близина на метро :
Марксистички
Таганскаја
Таганскаја
Работно време : Пон-Пет 8: 00-21: 00, Саб-Не 8: 00-21: 00
Дијагностички центар : Да

А филијала на ON клиниката мрежа на Vorontsovskaya Стрит се наоѓа во рамките на 7 минути пешачење од станицата Taganskaya метро. Центар за специјализација - скрининг на возрасните. Постои прелиминарен состанок за назначување на клиниката.

Дијагностички услуги

3D ултразвук 3750 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Тој луксузни клиники Таганскаја
Дијагноза: 3D ултразвук
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Рентген на градите 2000 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Тој луксузни клиники Таганскаја
Дијагноза: Рентген на градите
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Црнодробен ултразвук 1450 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Тој луксузни клиники Таганскаја
Дијагноза: Црнодробен ултразвук
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на панкреасот 850 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Тој луксузни клиники Таганскаја
Дијагноза: Ултразвук на панкреасот
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на слезината 850 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Тој луксузни клиники Таганскаја
Дијагноза: Ултразвук на слезината
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Сите дијагностички услуги на клиниката "Тој клиника сопствена Таганскаја"

Во "Тој луксузни клиники на Taganskaya" земе лекар

Дмитрий Николаевич Лебед Дмитриј Николаевич
Терапевт
Андрей Иванович Лупашко Андреј Иванович
Андролог, уролог
Камбар Дюсенбекович Нисанбаев Камар Дюсенбекович
Уролог
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-87
Адреса : Москва, Цветной бул., Д. 30, корп. 2
Клиниката на семејството тип на клиника центар се наоѓа на Цветной булевар на 5 минути пешачење од метро. Постои дневна болница, сопствена лабораторија. Исто така, постои канцеларија за процедури и физиотерапија. Рекорд за консултации се спроведува секојдневно. Пациентите се примаат секој ден, вклучувајќи ги и викендите и празниците. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-87
Адреса : Москва, ул. Болшаја Молчановка, 32, стр.1
А филијала на ON Клиничка мрежа на Bolshaya Molchanovka се наоѓа во рамките на 10-минути пешачење од метро станица. Постои детски оддел. Приемот се спроведува во најпопуларните медицински области. Постои дијагностички оддел, просторија за третман и лабораторија. Пациентите се земаат секојдневно, вклучувајќи ги и викендите и празниците. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-19
Адреса : Москва, ул. Трехгорный Вал, 12, бул
Огранок на мрежата ON Clinic на Trekhgorny Val се наоѓа на 10 минути пешачење од метро станицата Ulitsa 1905. Постои просторија за третман, дијагностички оддел и лабораторија. Можете да полагате целосен преглед за работа или регистрација на дете во училиште. Сите медицински досиеја се издаваат. Рекорд и прием на пациенти се спроведува секојдневно. ...
Телефон за снимање: +7 (495) 223-22-87
Адреса : Москва, ул. Воронцовская, д. 8, стр.5
Детски центар "на клиника Бебе" на улица Воронцовска улица се наоѓа на 3 минути пешачење од станицата метро Таганскаја. Специјалистите примаат пациенти од 0 до 18 години. Можете да го повикате педијатарот дома. Постои дијагностички оддел, канцеларија за процедури, дневна болница. Снимањето и приемот се изведуваат секој ден, без празници и слободни денови. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-87
Адреса : Москва, бул. Зубовски, 35, бул
Семејната клиника "О клиниката" на булеварот Зубовски се наоѓа на 10 минути пешачење од метро станицата Парк Култури. Дневен прием од страна на специјалисти во најбараните насоки се врши. Можете да бидете дијагностицирани и тестирани. Работи дневна болница и третман соба. Можете да закажете состанок со повик на повеќеканален телефон. ...

Специјализации на докторите на клиниката : акушер, андрологер, геникулолог, дерматолог, кардиолог, козметичар, ЕНТ (отоларинголог), мамулолог, невролог, онколог, ортопед, окулист (офталмолог), психотерапевт, стоматолог, терапевт, терапевт, терапевт, окулист, офталмолог, психотерапевт, стоматолог Хирург, ендокринолог, проктолог, специјалист за ултразвук, анестезиолог, ревматолог, серолог, физиотерапевт, спортски лекар, лекар за физикална терапија

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, ул. Воронцовская, д. 8, стр.5
Отстранување : 19 метри
Адреса : Москва, ул. Воронцовская, д. 19А, стр.1
Бришење : 162 метри
Адреса : Москва, ул. Александар Солженицин, 5, стр.1
Отстранување : 393 метри
Адреса : Москва, ул. Мали масони, 4
Отстранување : 291 метри
Адреса : Москва, ул. Нижняя Радищевская, д. 14/2
Отстранување : 407 метри
Адреса : Москва, Большая Дроваяная пер., Д. 8, 1 влез
Отстранување : 574 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.