Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Медвадра Југозапад

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-10
Адреса : Москва, Вернадский пр., 93, бул. 1
Близина на метро :
Југозапад

Детски медицински центар центар "Medkvadrat" е 10-минути пешачење од метрото. Пациентите од 0 до 18 години се третираат секој ден. Можете да бидете тестирани за да ги подготвите децата за училиште, да ја организирате целата потребна документација. Можете да закажете состанок преку телефон или преку Интернет.

Во "Medquadrat на југозападниот дел" одете на лекар

Альфия Иршадовна Аминова Алфиа Иршадовна
Гастроентеролог
Анастасия Сергеевна Котова Анастасия Сергеевна
Венеролог, дерматолог
Татьяна Владимировна Цыпленкова Татјана Владимировна
Педијатар
Татьяна Игоревна Гуревич Татјана Игоревна
Педијатар
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-79
Адреса : 74, Каширское шоссе, Москва, стр.1
Медицинскиот центар на мрежата Медкредрат на Каширско шосе е мултидисциплинарна медицинска и дијагностичка клиника. Центарот има свој лабораторија и дијагностички оддел, дневна болница, детски оддел. Постои програма за скрининг за здравјето на децата и возрасните. Клиниката се наоѓа на 10 минути од метрото. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-79
Адреса : Москва, ул. Ландышевая, д. 14, корп. 1
Медицински центар мрежа "Medkvadrat" во Куркино кај речната станица - 35 лекари и комплет дијагностичка и терапевтска опрема. Рекоа за консултации и прием на пациенти поминува секој ден. Постои дневна болница, детски оддел, канцеларија за процедури. Регистрација на медицински документи. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-79
Адреса : Москва, ул. Воротынская, 4
Мултидисциплинарен медицински центар за возрасни во Куркино. Клиниката претставува апсолутно сите медицински специјалности, вклучувајќи: стоматологија, флебологија, проктологија, отоларингологија, дијагностика, корекција на телесната тежина, програми за прикачување, домашна нега. ...

Специјализации на лекарите на клиниката : Алерголог, Андролог, Гастроентеролог, Дерматолог, Ен (отоларинголог), Невролог, Педијатар, Уролог, Ендокринолог, Имунолог, Миколог

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, ул. Лобачевски, 42, стр.4
Отстранување : 394 метри
Адреса : Москва, ул. Лобачевски, 20
Отстранување : 511 метри
Адреса : Москва, Ленински проспект, 146
Отстранување : 1131 метри
Адреса : Москва, ул . Вернадского, 105, бул. 4
Отстранување : 737 метри
Адреса : Москва, ул . Вернадского, 105, бул. 4
Отстранување : 737 метри
Адреса : Москва, ул. Удалцова, 73
Отстранување : 1176 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.