Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Кутузовски центар

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-08
Адреса : Москва, ул. Davydkovskaya, 5
Близина на метро :
Пионер
Славянски булевар
Филевски парк
Дијагностички центар : Да

Мултидисциплинарен мед. Центарот Кутузовски обезбедува третман и дијагностички и превентивен третман за возрасни и деца, како и услуги за рехабилитација, вклучувајќи и програма за проверка за сеопфатно испитување на телото. Центарот се наоѓа 10 минути пешачење од метрото Slavyansky булевар.

Дијагностички услуги

3000 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Кутузовски центар
Дијагноза:
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
4370 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Кутузовски центар
Дијагноза:
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
3770 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Кутузовски центар
Дијагноза:
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
2000 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Кутузовски центар
Дијагноза:
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
3D ултразвук 4200 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Кутузовски центар
Дијагноза: 3D ултразвук
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Сите дијагностички услуги на клиниката Центар Кутузовски

Во "Кутузов Центар" земете лекар

Кардиолог
Дарья Сергеевна Осипова Дарья Сергеевна
Венеролог, дерматолог
Вячеслав Юрьевич Царев Вячеслав Юрьевич
Невролог, рефлексолог
Евгений Валериевич Трунев Евгени Валериевич
Упатство терапевт, невролог
Наталья Петровна Малцева Наталья Петровна
Алергија, имунолог
(Верижникова) Ольга Сергеевна Иванова (Верижникова) Олга Сергеевна
Ендокринолог
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-14
Адреса : Москва, ул. Герила, 41
Kuntsevskiy Dikul Center е мулти-профитна медицинска институција која е дел од мрежата на отворени клиники на семејни клиники. Главната насока - третманот на проблемите на мускулно-скелетниот систем. Центарот секојдневно прима пациенти. Можете да закажете состанок преку интернет, или со повикување на броевите за контакт. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-15
Адреса : Москва, ул. 1905, г.7, стр.1
Центарот Presnensky Dikul е специјализирана медицинска установа за третман на проблеми на мускулно-скелетниот систем. Центарот обезбедува целосна дијагноза, третман и рехабилитација мерки. Снимањето и приемот на пациентите се врши секојдневно. Центарот е отворен секој ден, без викенди и празници. Постои болница. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 969-24-18
Адреса : Москва, ул. 1905, г.7, стр.1
Меѓународниот хируршки центар на Пресња како дел од мрежата на отворени клиники нуди широк спектар на услуги поврзани со дијагностицирање, лекување и рехабилитација на пациентите. Болничкиот објект вклучува самостојни комори. Приемот е со закажување. ...

Специјалитети Клиниката Лекарите: акушер, алерголог, венеролог, гастроентерохепатологија, гинекологија, дерматологија, кардиологија, козметологијата, ОРЛ (otolaryngologist) Mammolog, невролог, офталмолог (очен лекар), стоматолог, терапевт, урологија, phlebology, хирург, ендокринолог, ултразвук специјалист, Масеиер, имунолог, ревматолог, физиотерапевт, вертебролог, лекар за физикална терапија

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, ул. Davydkovskaya, 3, стр 2
Отстранување : 78 метри
Адреса : Москва, ул. Герасим Курин, 16
Отстранување : 753 метри
Адреса : Москва, ул. Кастанеевская, д. 42а
Отстранување : 1012 метри
Адреса : Москва, ул. Минск, 5
Отстранување : 1084 метри
Адреса : Москва, ул. Starovolynskaya, 12, Bldg. 1
Отстранување : 1262 метри
Адреса : Москва, ул. Malaya Filevskaya, 12, Bldg. 1
Отстранување : 1410 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.