Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Чудо доктор на училиште 49

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-55
Адреса : Москва, ул. Училиште, 49
Близина на метро :
Плоштад Илих
Роман
Работно време : Пон-Пет 8: 00-22: 00
Дијагностички центар : Да

Медицинскиот центар "Чудо доктор" се наоѓа на адреса: ул. Школьная, 49. Секој ден, пациентите се примени во сите релевантни медицински области. Постои лабораторија, дијагностички простории, дневна болница. Можете да ја организирате целата потребна документација. Снимањето се врши секој ден, седум дена во неделата.

Дијагностички услуги

3D ултразвук 4500 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Чудо доктор на училиште 49
Дијагноза: 3D ултразвук
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ехокардиографија (ехокардиографија) 2660 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Чудо доктор на училиште 49
Дијагноза: Ехокардиографија (ехокардиографија)
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Бронхоскопија 4500 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Чудо доктор на училиште 49
Дијагноза: Бронхоскопија
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Гастроскопија 5100 руб. 2800 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Чудо доктор на училиште 49
Дијагноза: Гастроскопија
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
4D ултразвук 4500 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Чудо доктор на училиште 49
Дијагноза: 4D ултразвук
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Сите дијагностички услуги на клиниката "Чудо доктор на училиште 49"

Во "Чудотворецот на училиште 49" одете на лекар

Ильмира Аскаровна Биккулова Илмира Аскаровна
ENT (отоларинголог)
Светлана Валерьевна Поркунова Светлана Валериевна
Акушер, гинеколог
Елена Викторовна Уланова Елена Викторовна
Терапевт, Функционален дијагностички лекар
Анна Валерьевна Савина Ана Валериевна
Флеболог, хирург, проктолог
Дмитрий Алексеевич Петров Дмитрий Алексеевич
Андролог, уролог
Никита Георгиевич Ситаров Никита Георгиевич
Акушер, гинеколог
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 519-36-19
Адреса : Москва, ул. Училиште, 11/3
Семејната клиника "Чудо доктор" се наоѓа на адреса: улица Школьная, зграда 11. Постои детски оддел. Приемот на пациентите се врши секој ден. Имајте дневна болница, простории за третман, лабораторија и дијагностика. Можете да поминат низ целосен преглед и да ги организирате сите потребни медицински документи. Можете да закажете состанок со повикување на броевите за контакт. ...

Специјалитети Клиниката Лекарите: акушер, алерголог, андрологија, гастроентерохепатологија, гинекологија, дерматологија, нутриционист, кардиолог, козметологијата, ОРЛ (otolaryngologist) Mammolog, Прирачник терапевт, невролог, онкологија, ортопедија, пластична хирургија, терапевт, trichologist, урологија, phlebology, хирург , Ендокринолог, проктолог, специјалист за ултразвук, терапевт за масажа, имунолог, хомеопат, хематолог, нефролог, ревматолог, инфициолог, физиотерапевт, миколог, остеопат, рефлексолог, хирудотерапевт

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, ул. Сергиј Радонеж, д. 5/2, стр.1
Отстранување : 200 метри
Адреса : Москва, ул. Сергиј Радонеж, д. 5/2, стр.1
Отстранување : 200 метри
Адреса : Москва, ул. Училиште, 11/3
Отстранување : 375 метри
Адреса : Москва, ул. Nizhegorodskaya, 2, Bldg. 1
Отстранување : 852 метри
Адреса : Москва, Золоторожский пр-д, д
Отстранување : 669 метри
Адреса : Москва, 34 Пријателски Лејн.
Отстранување : 582 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.