Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Чудо доктор во училиште 11

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 969-23-55
Адреса : Москва, ул. Училиште, 11/3
Близина на метро :
Плоштад Илих
Роман
Дијагностички центар : Да

Семејната клиника "Чудо доктор" се наоѓа на адреса: улица Школьная, зграда 11. Постои детски оддел. Приемот на пациентите се врши секој ден. Имајте дневна болница, простории за третман, лабораторија и дијагностика. Можете да поминат низ целосен преглед и да ги организирате сите потребни медицински документи. Можете да закажете состанок со повикување на броевите за контакт.

Дијагностички услуги

Ехокардиографија (ехокардиографија) 2660 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Чудо доктор во училиште 11
Дијагноза: Ехокардиографија (ехокардиографија)
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Рбетниот рендген 1400 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Чудо доктор во училиште 11
Дијагноза: Рбетниот рендген
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.

Во "Чудотворецот во училиште 11" земајте лекар

Алиса Игоревна Коншина Алиса Игоревна
Окулист (офталмолог)
Алиса Валентиновна Черникова Алиса Валентиновна
ENT (отоларинголог)
Елена Юрьевна Оноженко Елена Юревна
Педијатар
Галина Михайловна Милакина Галина Михайловна
Педијатар, неонатолог
Кирилл Валентинович Сербобинцев Кирил Валентинович
Алерголог, педијатар, имунолог
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 969-24-09
Адреса : Москва, ул. Училиште, 49
Медицинскиот центар "Чудо доктор" се наоѓа на адреса: ул. Школьная, 49. Секој ден, пациентите се примени во сите релевантни медицински области. Постои лабораторија, дијагностички простории, дневна болница. Можете да ја организирате целата потребна документација. Снимањето се врши секој ден, седум дена во неделата. ...

Специјализации на лекарите на клиниката : Алерголог, Андролог, Ен (отоларинголог), Ортопед, Окулист (офталмолог), Педијатар, Стоматолог, Уролог, специјалист за ултразвук, Логопед, Неонатолог

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, 34 Пријателски Лејн.
Отстранување : 231 метри
Адреса : Москва, ул. Сергиј Радонеж, д. 5/2, стр.1
Отстранување : 271 метри
Адреса : Москва, ул. Сергиј Радонеж, д. 5/2, стр.1
Отстранување : 276 метри
Адреса : Москва, транс. Менторство, 17, стр.1, зграда 15
Отстранување : 445 метри
Адреса : Москва, ул. Училиште, 49
Отстранување : 375 метри
Адреса : Москва, ул. Таганскаја, 29
Отстранување : 678 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.