Избор на доктор и снимање по телефон
, 7 (812) 409-93-64 7 (499) 519-32-81 , 7 (812) 409-93-64

Клиника Капитал на Ленински

Рекорд онлајн

Назначување во клиниката

Клиника: *
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-06
Адреса : Москва, Ленинский проспект, д. 90
Близина на метро :
Нов Черемушки
Проспект Вернадски
Работно време : Пон-Пет 8: 00-22: 00, Саб-Не 8: 00-22: 00
Дијагностички центар : Да

Мултипрофитабилниот медицински центар на медицинскиот центар на Столица се наоѓа 15 минути со јавен превоз од метро станицата "Проспект Вернадск". Консултации се одржуваат и за возрасни пациенти и за деца од првите денови од животот. Можно е да се јавите кај докторот дома.

Дијагностички услуги

Ехокардиографија (ехокардиографија) 12800 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиника Капитал на Ленински
Дијагноза: Ехокардиографија (ехокардиографија)
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Гастроскопија 4400 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиника Капитал на Ленински
Дијагноза: Гастроскопија
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на слезината 1100 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиника Капитал на Ленински
Дијагноза: Ултразвук на слезината
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на бубрезите 1600 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиника Капитал на Ленински
Дијагноза: Ултразвук на бубрезите
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Ултразвук на мочниот меур 1000 руб.
Рекорд онлајн

Снимање на дијагностика

Клиника: Клиника Капитал на Ленински
Дијагноза: Ултразвук на мочниот меур
Вашето име: *
Телефон: *
Пациент:
Додај коментар
Пријавете се
Со кликнување на "Регистрирај се", се согласувате
обработка на лични податоци.
Сите дијагностички услуги на клиниката "Клиника Капитал на Ленински"

Во "Клиниката Капитал на Leninsky" земете лекар

Юлия Александровна Антипова Юлия Александровна
ENT (отоларинголог)
Екатерина Ивановна Васутина Екатерина Ивановна
Кардиолог
Бадри Шотаевич Гогиа Бадри Шотаевич
Хирург
Елена Томовна Иванова Елена Томовна
Акушер, гинеколог
Владимир Викторович Исаев Владимир Викторович
Рачен терапевт, Кинезиолог, Вертебролог
Преземете повеќе лекари

Други гранки / гранки

Телефон за снимање: +7 (499) 519-39-09
Адреса : Москва, Ленински проспект, 146
Клиничкиот центар за дијагностицирање во Југозапад нуди услуги за испитување и лекување на возрасни пациенти од 12 години. Во медицинскиот центар може да се спроведе МНР, КТ, ултразвук, гастроскопија, колоноскопија и други видови на истражување. Работи кругло-часовна МРИ дијагностика. Постојат попусти на ноќни истражувања. Потребно е претходно закажување. Можете да стигнете до трол. №84, 62 или март. №62 од чл. м Југозапад. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 116-82-06
Адреса : Москва, Бољшој Власиевски Лејн, 9
Мултидисциплинарна клиника специјализирана за обезбедување амбулантска и дијагностичка грижа за возрасни и деца над 12 години. Лекарите прифаќаат: алерголог-имунолог, вертебрален невролог, гастроентеролог, хематолог, хепатолог, гинеколог итн. Се нудат услуги за гравитациска хирургија на крв. КТ и МРИ испитувања се спроведуваат околу часовникот со назначување. Истражување попуст од 00:00 до 08:00 - 40%. Се наоѓа во непосредна близина од станицата. м. Кропоткинская и Смоленск. ...
Телефон за снимање: +7 (499) 519-36-01
Адреса : Москва, ул. Letchika Babushkina 48B
Мултидисциплинарната клиничка мрежа на медицински центри "Капитал" обезбедува услуги во областа на неврологија, урологија, дерматологија, гинекологија, кардиологија, ендокринологија, ортопедија и општа терапија. Центарот спроведува разни видови зрачење и функционална дијагностика. Постои лабораторија. КТ / МРИ студии се спроведуваат околу часовникот. Назначувањата се прават секојдневно. Постојат попусти и специјални понуди. Се наоѓа на 5 минути пешачење од станицата. м. Бабушкинская. ...

Специјалитети Клиниката Лекарите: акушер, алерголог, андрологија, гастроентерохепатологија, гинекологија, дерматологија, нутриционист, кардиолог, козметологијата, ОРЛ (otolaryngologist) Mammolog, Прирачник терапевт, невролог, ортопед, офталмолог (очен лекар), педијатар, пластичен хирург, стоматолог, терапевт, Уролог, флеболог, хирург, ендокринолог, проктолог, специјалист за ултразвук, масажи терапевт, имунолог, нефролог, ревматолог, остеопат, кинезиолог, вертебролог, рехабилитолог, функционална дијагноза доктор

Џозеф Адисон

Со вежбање и воздржаност, повеќето луѓе можат да сторат без лекови.

Нашата група ВКонтакте
Најблиски клиники
Адреса : Москва, ул. Novatorov, 6
Бришење : 694 метри
Адреса : Москва, ул. Новаров, 16
Отстранување : 766 метри
Адреса : Москва, Ленински проспект, д. 99
Отстранување : 744 метри
Адреса : Москва, ул. Krupskaya, 1
Отстранување : 790 метри
Адреса : Москва, Ленински проспект, 98, бул. 1
Бришење : 762 метри
Адреса : Москва, ул. Гарибалди, 6
Отстранување : 672 метри
Ги покануваме лекарите
Ги покануваме практичарите да ги советуваат посетителите на сајтот medican.site - да дознаете повеќе .
X

Почитувани посетители!
Ве покануваме да се придружите на нашата група. Само докажани и интересни информации за медицината и здравјето.